واسه آدما خیلی راحته خود رو قانع کنن که لازم نیس بقیه دوست شون داشته باشن. واقعیتِ مشکلی که هست اینه که حتّی درونگراترین افراد هم به کمه کم یک نفر احتیاج دارن که دوست شون داشته باشه، اگه نه در این دنیای بزرگ تنها می مونن. اگه شما اون فرد تنهایی هستین که به جمعای ناهار بین ساعتای کاری دعوتتان نمی کنن و یا اگه به برنامه جمعه شبا دعوت نمی شین، شاید لازمه کاری با فکر انجام بدین تا وضع تون تغییر کنه. آدمای دوست داشتنی معمولا عادتای خاصی دارن.

ما در زندگی روزمره هر روز تعدادی آدم خاص رو می بینیم که از دیدن بعضی از اونا خوشحال میشیم و ممکنه سعی کنیم از دیدن یه سریای دیگه دوری کنیم. حتّی وقتی واسه یک احوالپرسی ساده به طرف شما بین بهونهای مختلفی میارید تا مجبور به صحبت کردن با اونا نشید. در اون روی سکه، افرادی هم هستن که شما دوست شون دارین و منتظرید شنبه صبح بشه تا سرکار برید و براشون از آخر هفته ای که داشته اید تعریف کنین. این طور افراد دارای مهارتای اجتماعی ای هستن که باعث می شه خیلی دوست داشتنی باشن.

 

می تونین واسه آشنا شدن با بعضی از این عادات ویدیوی زیر رو هم ببینین.

مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نیس.

۱. عقل کل نباشید

۱۰ عادتی که آدم های دوست داشتنی دارن آموزشی

از هر فرصت و مکالمه ای واسه اینکه بقیه شما رو عقل کل فرض کنن استفاده نکنین. سعی کنین به صحبتای بقیه گوش بدین و سوالای مناسب بپرسید. بقیه باید بتونن از راه حرف زدن با شما احساس خوبی درباره خودشون پیدا کنن. پس از یه مدت مردم واسه مشورت گرفتن و صحبت کردن به طرف تون خواهند اومد.

۲. در کار بقیه دخالت نکنین

۱۰ عادتی که آدم های دوست داشتنی دارن آموزشی

نه تنها نباید آدم افاده ای و مغروری باشین بلکه باید تا نظرتون رو در مورد مسئله ای نخواسته ان سکوت پیشه کنین. حتما واسه خودتون هم آزاردهندهه که در دفتر کارتون کسی گوش بایستد و بدون اینکه از اون بخواهید نظراتش رو بگه. شما خودتون متوجه میشید چه زمانی به نظرات تون احتیاج دارن، پس بهتره غیر از مواقع احتیاج خود رو زیاد آفتابی نکنین.

۳. از کسی کینه به دل نگیرید

بعد از بحث و جنگ، کینها و بدیا رو از دل تون دور کنین، به ویژه زمانی که دعوا بر سر موضوع بی اهمیتی بوده. باید درزمان زمان یاد بگیرین که آدم بزرگی باشین و دل تون رو بزرگتر کنین. این باعث می شه بقیه شما رو بیشتر تشویق کنن. البته قرار نیس ساده لوح و ضعیف باشین و همه بدیای بقیه رو ببخشین. همیشه به بقیه گوشزد کنین که از خط قرمزتان عبور کردن، اما تا ابد این موضوع رو به رخ شون نکشید.

۴. صبور باشین

به دور و بریا تون فرصت بدین تا رشد کنن و به اونا فضای اشتباه کردن بدین. میدونید که همه چیز در زندگی دارای یک منحنی یادگیریه و شما باید به آدمای اطرافتان فرصت این رشد و یادگیری داخلی رو بدین. این شما رو قابل اعتمادتر و به دنبال اون دوست داشتنی تر می کنه و بقیه واسه خواسته کمک و مشورت بیشتر به شما مراجعه می کنن.

۵. بقیه رو تشویق کنین

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۰ دلیلی که می تونه باعث دودلی در تصمیم گیری شما شه

اینکه به اخلاقا و ویژگیای خوب بقیه توجه کنین نشون می ده شما فرد خودمحوری نیستین. اگه به دور و بریا تون توجه نشون بدین نه تنها شما رو دوست دارن بلکه وقتی شما رو می بینن از ته دل لبخند میزنن و از دیدنتان خوشحال می شن. همه ما وقتی کسی تشویق مون می کنه یا چیز خوبی در موردمان می گه، حرف اون در خاطرمان می مونه و باعث می شه ناخودآگاه اونو بیشتر دوست داشته باشیم.

در ویدیوی زیر هم با بخش دیگر این عادات می تونین آشنا شید.

مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نیس.

۶. بیشتر روی نقاط قوت بقیه تمرکز کنین

بعضی وقتا بسیار سخته که با افرادی کار کنین که شخصیت شون با شما متفاوته. باید بتونین واسه بهتر شدن روابط تون نقاط قوت اونا رو ببینین، روی اونا تمرکز کنین و از اونا فرصتی واسه بهتر شدن روابط بسازین. واسه اینکه دوست تون داشته باشن باید بتونین روی ویژگیای خوبی که از دور و بریا تون می ببینن سرمایه گذاری کنین تا اونا هم قدرتون رو بیشتر بدونن.

۱۰ عادتی که آدم های دوست داشتنی دارن آموزشی

۷. زود قضاوت نکنین

هیچی آزاردهنده تر از فردی نیس که اطلاعات درستی راجبه اتفاقات پیش اومده نداره و با بی عدالتی تموم بقیه رو قضاوت می کنه. شما باید واسه نتیجه گیری در مورد یک موضوع، تموم جزییات رو بدونین و پیشامدها رو دقیقا تا بتونین قضاوت مساوی و غیرجانبدارانه ای داشته باشین. این رفتار احترام و تشویق بقیه رو تحریک می کنه.

۸. بی ریا باشین

۱۰ عادتی که آدم های دوست داشتنی دارن آموزشی

این روزها پیدا کردن آدمای اصیل و صادق بسیار کم اتفاق میفته و این باعث می شه شما دوست داشتنی تر شید. اگه شما واسه کسی فیلم بازی نکنین، همین باعث می شه از همنشینی با آدمای متظاهر لذت نبرین. اگه صورت واقعی افراد رو دوست داشته باشین و بتونین با محبت و به درستی از اونا انتقاد کنین، شما رو دوست دارن و موقع مشکلات از شما خواسته راهنمایی می کنن. در دراز مدت زمانی که مردم شما رو به عنوان فردی بی ریا و راستگو بشناسن هر حرف و رفتاری رو از طرف شما به فال خوب می گیرن و هنگامی که احتیاج به کمک دارن به سراغ تون میان تا بدون اینکه به دنبال منافع خودتون باشین اونا رو پشتیبانی کنین.

۹. بخشنده و بزرگوار باشین

هیچ وقت در تقسیم کردن شادیا و چیزای خوب بخیل نباشید. اگه در جایی مغازه حراجی دیدید به دوستانتان هم بگید. سعی کنین وقتی به مسافرت می روید واسه محل کار و همکاران تون از خوراکیای اونجا بیارین. زمانی که از کمک کردن به بقیه احساس خوبی داشته باشین و در اون راهی واسه کمک کردن به خودتون پیدا کنین بقیه از صمیم دل شما رو دوست دارن. فقط بدون سعی واسه در کنترل زندگی بقیه به اونا کمک کنین.

۱۰. محرم اسرار بقیه باشین

مردم باید بتونن با شما درددل کنن و مطمئن باشن رازشون پیش شما می مونه. باید بقیه رو مطمئن کنین که از اعتمادشون سوءاستفاده نخواهید کرد و راز اونا رو راز خودتون بدونین. آدمای قابل اطمینان همیشه دوست داشتنی تر هستن.

منبع : lifehack

 


دسته‌ها: آموزشی