تا حالا شده کسی رو ببینین که پیش خودتون فکر کنین: «خدای من، پولداری توی خونِش بوده!»؟ اگه دیدید، باید گفت شاید اون فرد با زبون بدنش موفق شده کاری بکنه که این باور تو ذهن تون شکل بگیره.

۱۰ عادت زبون بدن واسه افزایش کاریزما آموزشی

رابطه غیرکلامی اولین سر نخیه که ناشناس ها واسه شناخت تون از اون استفاده می کنن. باید یاد بگیریم که حتی وقتی صحبت نمی کنیم، با طرز نشستن یا ایستادن، قیافه و ژست های مون با بقیه رابطه برقرار می کنیم. اگه می خواهید رفت و امد موفقی داشته باشین باید بدونین که بقیه چه ذهنیتی از شما پیدا می کنن. این مقاله رو بخونین تا با ۱۰ عادت زبون بدن واسه افزایش کاریزما، آشنا شید.

 

اینجا ۱۰ عادت زبون بدن رو معرفی می کنیم که نه تنها اعتماد به نفس تون رو بالا می برد، بلکه به شما کمک می کنه به کارا و چیزایی عادت کنین که باعث می شن موفقیت و کاریزما درست مثل یک ابر بهاری بر زندگی تون ببارد.

۱. صاف بشینید

۱۰ عادت زبون بدن واسه افزایش کاریزما آموزشی

اگه دولا دولا راه برید یا موقع نشستن قوز کنین مردم فکر می کنن حوصله ندارین یا در جایی که نشستید ناراحت هستین، پس ممکنه با این کار به اونا بی احترامی کنین.

وقتی صاف می نشینید یا راه می روید، موفقیت از سر و روی تون می ریزد و فضای دور تون هم حسابی پر از کاریزما می شه. وقتی شونِه های تون عقب باشن، قدرت بیش تری دارن و پس شمام در یک موقعیت درست و قائم قرار می گیرید. آدم هایی که صاف می نشینند به نظر می رسه اعتماد به نفس بیشتری دارن و آماده ی اقدام هستن.

واسه اینکه موقع انجام این کار راحت باشین، عضلات شونِه های تون رو شل کنین و پاهای تون رو به اندازه ی کمتر از عرض شونِه باز کنین. باید احساس کنین به پشتی یک صندلی تکیه داده اید حتی اگه واقعا تکیه بعضی وقتا ندارین. هر موقع فهمیدین که قوز کرده اید، به یاد بیارین که این نتیجه ی به هم خوردن حالت درست تونه و چون فضای کمتری اشغال می کنین ضعیف به نظر می رسین.

۲. رو به جلو بشینید

وقتی رو به جلو می نشینید، مردم حس می کنن گوش شنوا دارین و این برگ برنده تون می شه. وقتی می خواید به فردی جواب بدین، ممکنه به طور طبیعی کمی به طرف عقب مایل شید. این کار به مخاطب تون هم فرصتی می بده تا به طرف جلو مایل شه و علاقه اش رو نشون بده.

۳. ژست بگیرین

۱۰ عادت زبون بدن واسه افزایش کاریزما آموزشی

حرکات و حالات شما می تونه صلاحیت تون رو به بقیه نشون بده. بین یک ارائه از نشون دادن چیزی که در موردش صحبت می کنین نترسین و از دست تون استفاده کنین تا با مردم رابطه برقرار کنین.  اونا وقتی ببینن که چقدر با ژست های تون راحت هستین، متوجه می شن که شما به مطالبی که می گویید مسلط هستین و اینطوری آدمی غیرمصنوعی و خوب به نظر می رسید.

اما از طرف دیگر، اگه در ژست گرفتن بزرگ نمایی کنین، ممکنه مخاطب ها فکر کنن که دارین حقیقت رو طور دیگری جلوه می بدین. عوضش اگه دست های تون رو از بدن تون دور کنین و کف دست تون پیدا باشه انگار چیزی واسه مخفی کردن ندارین.

۴. لبخند زدن، خندیدن و سر تکون دادن

۱۰ عادت زبون بدن واسه افزایش کاریزما آموزشی

حتی اگه در مورد یک موضوع جدی صحبت می کنین، لازم نیس همیشه قیافه تون هم جدی باشه. بعضی وقتا خیلی سخت نگیرید و کمی ملایم تر باشین تا به بقیه نشون بدین که به اونا توجه دارین و با اونا موافق هستین. وقتی با فرد گوینده موافق هستین می توانید کمی سرتون رو تکون بدین، اگه از فکرش خوش تون اومده لبخند بزنین یا اگه شوخی کرد، بخندین.

۵. رابطه چشمی موثر برقرار کنین

۱۰ عادت زبون بدن واسه افزایش کاریزما آموزشی

رابطه چشمی می تونه بسیار اثر داشته باشه البته تا زمانی که به درستی از اون استفاده کنین. فکر می کنین به چه دلیل مردم می گویند: «اگه پلیس شما رو متوقف کرد، رابطه چشمی تون رو با اون حفظ کنین»؟ باید ۶۰ تا ۷۰ درصد زمان گفت و گو این کار رو بکنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۰ عادت صبحگاهی که به کاهش وزن کمک می کنه

به طور میانگین مردم حدود ۷ تا ۱۰ ثانیه رابطه چشمی شون رو حفظ می کنن. اگه این کار رو به درستی بکنین، اعتماد به نفس و باورتون رو نشون داده اید. این کار خیلی به شما کمک می کنه، به ویژه اگه قرار باشه یک پیام پیچیده یا مهم رو منتقل کنین.

اما حواستون باشه، زیاده روی نکنین. اگه هیچ وقت رابطه چشمی رو با یک نفر قطع نکنین ممکنه شما رو به عنوان یک فرد متعصب یا ناشی بشناسن. بعضی وقت ها نگاهی هم به دور بندازین. چون به پایین نگاه کردن ممکنه شما رو مرموز یا ضعیف نشون بده؛ عوضش به دور نگاه کنین.

۶. قاطع دست بدین

۱۰ عادت زبون بدن واسه افزایش کاریزما آموزشی

روش ی دست دادن می تونه چیزای خیلی از شما به طرف مقابل تون بگه. اگه خیلی بی حال و ضعیف دست بدین لیاقت و اعتماد به نفس تون زیر سوال می رود و اگه هم خیلی محکم این کار رو بکنین بداخلاق به نظر می رسید و طرف مقابل فکر می کنه کار کردن با شما سخته.

اگه می خواهید درست دست بدین، دست فرد رو تکون ندین بلکه بگیرین و به آرامی بفشارید. بهتره صبر کنین تا اون دست تون رو آزاد کنه چون اگه خیلی زود دست دادن رو تموم کنین فکر می کنه عجله دارین.

ضعیف دست دادن نشونه ی نبود اعتماد به نفس یا استقلال همه. دست دادن تون رو با توجه به فرد مقابل و موقعیت تون تنظیم کنین و مطمئن شید که همیشه باثبات باشه نه تهاجمی.

۷. زبون بدن طرف مقابل رو آینه کنین

مردم از آدم هایی که مثل خودشون باشن خوش شون می آید. زبون بدن می تونه کاری کنه که شما به فردی که با اون صحبت می کنین مثل تر به نظر برسین.

تحقیقات نشون می بده اگه پیام هایی که طرف مقابل با زبون بدنش به ما می رساند رو تقلید کنیم، واقعا می توانیم احساساتی که اون تجربه می کنه رو بهتر درک کنیم. اگه فرد به طرف جلو مایل می شه شمام باید همین کار رو بکنین. اگه اون دستش رو زیر چانه اش می ذاره شمام دست تون رو زیر چانه تون بذارین.

البته این حرکات باید طبیعی به نظر برسن تا فرد متوجه نشه. ، اگه حرکات صورت فرد رو به شکل بامزه ای تقلید کنین اون نسبت به این رفت و امد احساس بهتری داره.

۸. هیچ وقت دست ها یا پاهای تون رو ضربدری نگیرید

۱۰ عادت زبون بدن واسه افزایش کاریزما آموزشی

اگه دست ها یا پاهای تون رو ضربدری بگیرین، ذهن تون بسته به نظر می رسد، اما وقتی این کار رو انجام ندین نشون می بدین که پذیرای صحبتای بقیه هستین. از اونا استقبال می کنین و این خیلی جذابه. حتی اگه لبخند بزنین یا در حال یک مکالمه ی دلنشین باشین این کار می تونه شرایط رو خراب کنه. اگه می خواهید مردم شما رو روشنفکر یا علاقه مند به موضوع ببینن، انگشتای تون رو در هم گره نکنین.

۹. به اندازه ی طول یک دست فاصله بگیرین

اگه خیلی نزدیک بایستید فرد ناراحت می شه. اگه هم خیلی دور بایستید ممکنه این طور به نظر برسه که اعتماد به نفس تون کمه. اما اگه فاصله تون به اندازه ی طول یک دست باشه، نشون می بده به صحبت کردن با فرد مقابل علاقه دارین.

۱۰. حواس تون به پلک زدن تون باشه

این یکی به مهارت زیادی احتیاج داره، چون پلک زدن غیر ارادیه و وقتی سعی می کنین کنترلش کنین ممکنه غیرطبیعی به نظر برسین. در هر صورت، زیادی پلک زدن نشون می بده که صحبت کردن با این فرد واسه تون ناخوشاینده. سعی کنین آروم باشین و اگه حس کردین زیادی پلک می زنید، یک لحظه چشمان تون رو ببندید و دوباره باز کنین تا شاید پلک زدن تون آروم تر شه.

منبع : wealthygorilla

 


دسته‌ها: آموزشی